DLA INWESTORA

Rozpoczynając poszukiwania informacji dotyczących biznesu związanego z myjnią samoobsługową – bezdotykową, myjnią automatyczną, instalacją mycia w przemyśle warto dokładnie analizować możliwości dostawcy technologii dziś i w przyszłości, ponieważ rzeczywista współpraca rozpoczyna się w momencie uruchomienia stanowisk mycia. Bazując na wieloletnim doświadczeniu marki KÄRCHER w projektowaniu systemów mycia jesteśmy w stanie gwarantować rentowność inwestycji, ciągłość pracy stanowisk mycia, dostępności materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych.

Doświadczenie zdobyte przez nasz zespół przy licznych realizacjach zagwarantuje fachowość w doborze odpowiedniego rozwiązania począwszy od doboru technologii poprzez realizację i rozpoczęcie funkcjonowania inwestycji.

Do rozpoczęcia inwestycji związanej z budową myjni samoobsługowej niezbędny jest teren o wystarczającej powierzchni oraz media minimum woda i energia elektryczna. Powierzchnię którą zajmują stanowiska mycia przedstawiamy poniżej, wskazanie powierzchni trenu budowy jest trudne nie znając szczegółów ukształtowania granic i zarazem możliwości dogodnego usytuowania obiektu.

Myjnia dwustanowiskowa, technika zabudowana w moduł – 70,7 m²
Myjnia trzystanowiskowa, technika zabudowana w moduł – 104,3 m²
Myjnia czterostanowiskowa, technika zabudowana w moduł – 137,9 m²

W przypadku zabudowy techniki w pomieszczenie techniczne musimy powierzchnię zabudowy zwiększyć w zależności od wybranego wariantu o minimum 15 m², gdy wyposażamy myjnię w stanowisko dedykowane pojazdom użytkowym powierzchnia zabudowy wzrasta o kolejne 8,4 m² . Pamiętać trzeba również o miejsc dla oczekujących, miejscach parkingowych oraz stanowiskach samoobsługowego czyszczenia wnętrz.

Teren na którym planujemy budowę musi posiadać również atrakcyjną lokalizację. Za atrakcyjne działkę dla myjni samoobsługowej uważamy lokalizacja w miasteczkach minimum 5 tysiące mieszkańców z dobrą widocznością obiektu i łatwym dojazdem, usytuowanie przy obiektach stanowiąc dopełnienie działalności np. przy stacjach paliw,  centrach handlowych, stacjach obsługi pojazdów itp.

Aby rozpocząć realizację inwestycji myjni na danym terenie zgodę na to musi wyrazić odpowiedni organ prezydent miasta, wójt, burmistrz. Jeżeli dany teren jest objęty miejscowym planem zagospodarowania terenu, decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu wydawana jest na bazie planu. Jeżeli teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania trzeba wystąpić o warunki zabudowy. Gdy otrzymamy warunki zabudowy lub plan zagospodarowania który przewiduje inwestycję tego typu potrzebny będzie projekty myjni samoobsługowej który my oferujemy, na podstawie naszego projektu lokalny architekt może przystąpić do przygotowania dokumentacji do pozwolenia na budowę.

Do rozpoczęcia inwestycji związanej z budową myjni automatycznej pojazdów osobowych niezbędny jest teren o powierzchni umożliwiający wybudowanie hali długości 10 m szerokości 5 m wysokości od 3,5 do 4 m . W zależności od konfiguracji technologii warto przewidzieć miejsce dla pomieszczenia technicznego o minimalnej powierzchni 10 m², pamiętać trzeba również o zapewnieniu odpowiedniej powierzchni terenu dla wygodnego i bezpiecznego wjazdu i wyjazdu ze stanowiska mycia oraz miejsca dla oczekujących pojazdów. Teren musi mieć media minimum wodę i energię elektryczną oraz atrakcyjną lokalizację zapewniającą odpowiednią widoczność obiektu i łatwość dojazdu.

Znakomitym rozwiązaniem biznesowym znacząco zwiększając przychody jest tworzenie centrów mycia które wyposażamy w myjnie samoobsługową – bezdotykową i myjnię automatyczną. Tak wyposażone centra mycia wychodzą na przeciw oczekiwaniom całemu spektrum klientów. Poprzez dostępność kilku systemów mycia w jednym miejscu centra zaspakajają potrzeby zarówno klientów chcących kupić czas mycia na stanowisku samoobsługowym a także tych chcących skorzystać z usługi mycia automatycznego.

Do rozpoczęcia inwestycji związanej z budową myjni pojazdów użytkowych niezbędny jest teren o powierzchni umożliwiający wybudowanie hali długości 25 m szerokości 6 m wysokości 6 m przy której zlokalizujemy pomieszczenie techniczne o powierzchni minimum 15 m², pamiętać trzeba również o zapewnieniu odpowiedniej powierzchni dla wygodnego i bezpiecznego wjazdu i wyjazdu ze stanowiska mycia oraz miejsca dla oczekujących pojazdów. Teren musi mieć media minimum wodę i energię elektryczną.

Posiadamy w swojej ofercie szeroką gamę urządzeń wysokociśnieniowych stacjonarnych umożliwiających tworzenie instalacji mycia wysokociśnieniowego tam gdzie konieczne jest regularne czyszczenie i dezynfekcja. Naszymi klientami są zakłady przetwórstwa spożywczego, masarnie, ubojnie, zakłady przemysłowe, firmy transportowe, myjnie zakładowe, salony samochodowe. Staramy się wychodzić na przeciw potrzebą naszych klientów, wykonujemy instalacje mycia ciśnieniowego według naszych projektów lub projektów inwestora, często uczestnicząc już w etapie początkowym projektowanego obiektu optymalizując doboru technologii dla danej lokalizacji.